Hisar Cam Balkon Adana
HABERLER

Hisar Cephe hedefini yükseltti | (14-11-2013)Hisar Cephe markasıyla hizmet sunan Fecir İnşaat Malzemeleri, bu yıl yüzde 50 oranında büyümeye odaklandı.

ADANA - Çatı ve cephe kaplama alanında 'Hisar Cephe' markasıyla hizmet sunan Fecir İnşaat Malzemeleri, bu yıl yüzde 50 oranında büyümeye odaklandı.
Faaliyetlerini 'Hisar Cephe' markasıyla yürüttükleri kaydeden Fecir İnşaat Limited Şirketi Genel Müdürü Osman Kaya, "1997 yılında Türkmenistan'a ithalat- ihracat yapmak üzere kurulan firmamız şu anda Türkmenistan'da 12 bin metrekare kapalı alanla alüminyum, PVC ve mobilya sektöründe hizmet veriyor. 6 yıldır da Fecir bünyesinde oluşturduğumuz Hisar Cephe markamızla Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz bölgelerine alüminyum doğrama, alüminyum ve silikon cephe kaplama, arciton tuğla, traverten ve taş kaplama, sinterflex uygulamaları ve capatex ısı yalıtım sistemleri ile katlanır cam sistemleri alanlarında hizmet sunuyoruz. Bu faaliyet alanlarında Asaş, Zahit, Ortadoğu, Filli Capatect, Işıklar ve Makrowin bayilikleriyle her geçen gün kendimizi yeniliyoruz. Yapılara yaratıcı ve fonksiyonel çözümler sunuyoruz" dedi. Yaptıkları işi; yeni kurulan binaları güzelleştirmek ve eskimiş binaları onarıp bir anlamda restore etmek olarak tanımlayan Kaya, dekoratif görüntü ve kaliteli ısı yalıtımı konusunda inşaat firmalarına avantajlar sunduklarını ifade etti.

2011'i, gelişen dünya ekonomisine paralel olarak, inşaat sektöründe yoğun bir çalışma hızıyla tamamladıklarını aktaran Osman Kaya, "Bu dönemde, kurumsallaşma yolundaki şirketlerin idari binalarına özenmesi ve dış cephe kaplamaya yoğunlaşması, sektörde yolumuzu açtı. Bu yıl da, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi idari bina giydirmelerinin yanı sıra, iş merkezleri ve binalarda da yoğun şekilde cephe kaplama sistemlerinin uygulanacağını öngörüyoruz. Biz de yatırımlarımızı bu öngörü doğrultusunda gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. Bu yıl yüzde 50 oranında büyümeye odaklandıklarını açıklayan Kaya, "Ocak ayında makine ekipmanlarımızın tamamını yenileyerek kapasitemizi ikiye katladık. Dolayısıyla 2012 ve 2013'e hazır hale geldik. Tesis yatırımımıza paralel olarak, çalışan sayımızı da taşeronlarla birlikte 84 kişiden 150 kişiye çıkarmayı planlıyoruz. Böylece bölgemizde yaşanan işsizlik sorununa bir nebze olsun katkı sağlamaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Cephe kaplama konusunda teknolojiyi yakından takip ettiklerini ifade eden Kaya, "Sürekli makine parkımızı yeniliyoruz. Uzman teknik kadromuz, bilinçli ve kaliteli hizmetimizle, çağdaş bakış açımız ve modern mimari anlayışımızla yapı sektöründeki gelişmeleri yakından izlemeyi sürdüreceğiz. Çatı ve cephe kaplama alanında uzmanlaşan markamız, tüm yapılara en yaratıcı ve fonksiyonel çözümler üreterek kendine özgü yenilikler sunmaya devam edecek" dedi.